. .

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

ساعت زنگ داری که فقط «شما» را بیدار می کند

PDF version
کل آرا: 420
ما ساعت های زنگ دار هوشمند زیادی را دیده ایم، ولی با وجود تمام این طراحی های هوشمندانه، بیشتر ساعت های زنگ دار هنوز دارای این مشکل هستند که چند نفر را با هم از خواب بیدار می کنند.
ساعت زنگ داری که فقط «شما» را بیدار می کند

 

ما ساعت های زنگ دار هوشمند زیادی را دیده ایم، ولی با وجود تمام این طراحی های هوشمندانه، بیشتر ساعت های زنگ دار هنوز دارای این مشکل هستند که چند نفر را با هم از خواب بیدار می کنند.

وقتی ساعتِ کوک شده ای زنگ می زند، هر فردی که در نزدیکی آن خوابیده باشد، بیدار می شود. بیشتر ساعت های زنگ دار این حالت را ندارند که به طور انتخابی یک فرد را بیدار کرده و مزاحم باقی افراد نشوند. حالا این امر میسر شده است.

Wake یک نوع زنگ جدید است که می تواند به طور هوشمندانه کاربران را هدف قرار داده و یک فرد را بدون تحریک دیگران بیدار نماید.

نحوه کار این ساعت به این صورت است. بعد از اینکه در بالای تخت سوار شد، دستگاه از یک دوربین مادون قرمز و یک نرم افزار تشخیص بدن ویژه برای تشخیص محل خواب افراد استفاده می کند. وقتی زمان بیدار کردن یک فرد رسید، Wake هدف را مشخص کرده، به سمت او می چرخد و صدا و موسیقی را به طور مستقیم بر روی صورت او پخش می کند.

برای جلوگیری از تحریک افرادی دیگری که خواب هستند، این دستگاه از بلندگوهای پارامتری استفاده می کند که قادر به فوکوس صدا به پرتوهای باریک هستند. این بلندگو را مانند کانون توجه سروصدا تصور کنید. اگر Wake مستقیم سر شما را هدف قرار دهد، صدای آن را به وضوح خواهید شنید، ولی اگر شما خارج از محدوده کوچک صوتی آن باشید، صدا بسیار کم خواهد بود.

این تنها یکی از توانایی های این دستگاه است. با اینکه این دستگاه فقط برای استفاده به عنوان ساعت زنگ دار تولید شده، مخترعینWake در آزمایشگاه Lucera توانایی های دیگری را برای این ساعت در نظر گرفته اند که در بروزرسانی های بعدی اضافه خواهد شد. 

با کمی برنامه نویسی هوشمندانه، Wake می تواند الگوی خواب شما را دنبال کرده تا تشخیص دهد که چه زمانی در حال خواب هستند و سپس با نشانه های صوتی شما را هدف قرار داده تا باعث خواب بهتر شما شود.در حال حاضر می توانید Wake را با قیمت 250 دلار پیش خرید نمایید.

اگر همه چیز خوب پیش برود، آزمایشگاه Lucera انتظار دارید که اولین دسته از محصول خود را در سپتامبر عرضه نماید.

منبع : کوی دانش 
باز نشر : سایت علمی نخبگان جوان

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان
مشاوره و اخذ استاد راهنما

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 30812
  • بازدید دیروز: 67856

افراد آنلاین:

230

اکنون ساعت   10:21 am به وقت تهران میباشد.

امروز: سه شنبه 25 خرداد 1400

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان